Prefabrik Ev

Prefabrik Ev

Prefabrik Ev Çözümleri

Prefabrik Ev Nedir ?

“Prefabrik” kelimesi pre(ön) ve fabrik(yapı) kelimelerinin birleşmesinden türeyen, İngilizce kökenli bir kelimedir. Kelime hazır yapı sektöründe panel sistem ya da modüllerden oluşmuş binaları ifade etmektedir.

Düşük Maliyetli Prefabrik Evler

Prefabrik modüler düşük maliyetli evler duvar panelleri, çatı sistemi, kapı, pencere gibi bina bileşenleri ile birlikte, sıhhi ve elektrik tesisat dahil, talep edildiğinde mobilyalı, komple bir paket olarak sunulmaktadır. Ön üretimle fabrika ortamında üretilen bina bileşenleri ile özellikle düşük maliyetli toplu konut ve erişilebilirliğin zor olduğu coğrafyalar için hazırlanan projelerin maliyet belirsizliği azaltılmakta, hızlı teslimat ve montaj olanağı sağlanmaktadır. Piraziz I.S.S. standart modellerin yanı sıra müşterilerinin talepleri doğrultusunda özel tasarlanmış projeleri de gerçekleştirmektedir.

Piraziz I.S.S.’nin Tedarik Ettiği Prefabrik Evlerin Avantajları

  • Her türlü iklim koşulları dikkate alınarak, düşük enerji maliyetli, çevre dostu prefabrik evler tasarlanıp, üretilmektedir.
  • Prefabrik evler hafif ve esnek yapılar olup, depreme dayanıklıdırlar. Statik hesaplarımız 1. Derece deprem bölgesine göre yapılmaktadır.
  • Prefabrik evlerin üretim ve montaj süreleri, kullandığımız sofistike üretim teknolojisi ve hatları sayesinde, betonarme evlere kıyasla çok kısadır. Bu da daha az işçi maliyetleri demektir.
  • Prefabrik evlerin üretimi ve montajı sırasında daha az malzeme sarfiyatı olmaktadır.
  • Prefabrik evler defalarca sökülüp, tekrar montajı yapılmaktadır.
  • Betonarme yapım sistemine alternatif olan bu sistemler, uzun ömürlüdür.
  • Kaliteden taviz verilmeden her grup müşteri ihtiyacı dikkate alınarak, düşük maliyetli prefabrik evler ve ya yüksek kaliteli villalar tasarlanıp, üretilmektedir.
  • Müşterilerimize standart planlarımız arasından tercih yapma imkanı sunmakla birlikte, kendi tasarımları doğrultusunda sistemimize uygun prefabrik evler tasarlayıp, üretmekteyiz.
  • Tek katlı, 2 katlı, yeni teknoloji yatırımlarımızla 8 kata kadar tasarlanıp, üretilmektedir.

Prefabrik Evlerde Kullandığımız Malzemeler

DIN EN 10346:2009 Standartlarına uygun üretilmiş, soğuk şekillendirilmeye uygun, düşük karbonlu çinko ile kaplanmış galvanize çelik rulolar kullanılarak, tasarım doğrultusunda hafif çelik C, U, Z, Sigma, Sigma plus, C plus, H profiller ve özel makas profilleri kullanılarak prefabrik ev taşıyıcı sistemi oluşturulmaktadır.
Prefabrik evlerde, tasarım ve statik hesaplar doğrultusunda DX51D+Z, S250GD+Z, S320GD+Z, S350GD+Z kalitesinde galvanizli yapı çeliği kullanılmakta olup, cıvatalı sistem bağlantı yapılmaktadır.
Standart üretim sistemimizde prefabrik evlerin yüzey kaplaması olarak, Holding bünyesinde ve Türkiye’nin ilk fibercement levha üreticisi firmamızın ürettiği HekimBoard markalı, A1 sınıfı (EN 13501-1, CE sertifikalı) fibercement levhalar kullanılmaktadır. Doğal maddelerden üretilen çevre dostu bu levhalar asbest içermezler. İyi bir ısı yalıtım malzemesi olan bu levhalar, gece gündüz sıcaklık farklarında etkilenmezler. Farklı desen ve kalınlık seçenekleri ile prefabrik evlerde geleneksel ve modern cepheler tasarlamak mümkün olmaktadır.
Prefabrik evlerde kullanılan yalıtım malzemeleri, elektrik, sıhhi tesisat malzemeleri ve diğer bina elemanları Türk Standartlarına uygun malzemelerden tedarik edilmektedir.